یک چت روم به کاربران
خود افتخار می کند

چت و همسریابی

ورود به چت همسریابی همسریابی چت و همسریابی enter chatroom

ازدواج در قرآن در کدام آیات مطرح شده است؟

۱- ازدواج و همسریابی در قرآن کریم
۲-ازدواج به عنوان یکی از پاداشها در جهان آخرت
۳- اقتصاد خانواده به خاطر امر مقدس ازدواج سامان می گیرد
۴-ازدواج مایه آرامش و محبت و مهربانی است

ازدواج در قرآن کریم

خداوند در باره امر ازدواج در سوره نساء آیه ۳ می فرماید : «فانکحوا ما طاب لکم من النساء مثنی و ثلاث و رباع فا نخفتم الا تعدلوا فواحده » (پس زنان را به ازدواج خود در آورید که شمارا نیکو و مناسب با عدالت است دو یا سه یا چهار و اگر بترسید بازدواج زنان متعدد) راه عدالت را نپیموده و به آنان ستم کنید تنها یک زن اختیار کنید .)۱ همچنین در قرآن کریم آیات بسیاری در خصوص ارتباط بین زن وشوهر ، ازدواجهای باطل ، محارم و غیره دارد که شناخت و عمل به آنها ازدواجهای سالم و موفق را در بر خواهد داشت

ازدواج علاوه بر آرامشی که برای طرفین ایجاد می کند، پایه و بنیان جامعه را محکم تر می کند. در قرآن کریم، در آیات بسیاری به ازدواج اشاره شده است. گلچینی از این آیات را می خوانید:
وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّهً وَرَحْمَهً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ.
و از آیات خداوندی است که برای شما از جنس خودتان جفتی بیافرید، که در کنار او آرامش یابید، و میان شما عشق و محبّت و مهربانی قرار داد، که در این حقیقت نشانه هائی از خداست برای مردمی که در گردونه اندیشه و فکر نسبت به حقایق به سر می‌برند!
سوره روم، آیه ۲۱
********************************
وَ هُوَ الَّذی خَلَقَ مِنَ الْمآءِ بَشَراً فَجَعَلَهُ نَسَباً وَ صِهْراً وَ کانَ رَبُّکَ قَدیراً.
و اوست خداوندی که بشر را از آب آفرید، و میان آنان خویشی و پیوند ازدواج و همسر یابی قرار داد، و خدای تو بر هر چیزی قدرت دارد.
سوره فرقان، آیه ۵۴
********************************
وَ أَنکِحُواْ الْأَیَامَی مِنکم وَ الصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکم وَ إِمَائکُم إِن یَکُونُواْ فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِه وَ اللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیم.
مردان و زنان بی‌همسر خود را همسر دهید، همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بی‌نیاز می‌سازد خداوند گشایش‌دهنده و آگاه است.
سوره نور آیه ۳۲
********************************
وَ مِنْ آیاتِهِ اَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ اَنْفُسِکُمْ اَزْواجاً لِتَسْکُنُوا الی‌ها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّهً وَ رَحْمَهً اِنَّ فی ذلِکَ لاَیات لِقوْم یَتَفَکَّرُونَ.
و از نشانه‌های او اینکه همسرانی از جنس خودتان برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، ودرمیانتان مودّت ورحمت قرار داد. این نشانه‌هایی است برای گروهی که تفکّر می‌کنند!
سوره روم، آیه ۲۱
********************************
وَ إِذَا طَلَّقْتُمُ النِّسَاءَ فَبَلَغْنَ أَجَلَهُنَّ فَلَا تَعْضُلُوهُنَّ أَن یَنکِحْنَ أَزْوَاجَهُنَّ إِذَا تَرَاضَوْاْ بَیْنهَم بِالمْعْرُوف ذَالِکَ یُوعَظُ بِهِ مَن کاَنَ مِنکُمْ یُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَ الْیَوْم الاَخِر ذَالِکم أَزْکیَ لَکم وَ أَطْهَر وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنتُمْ لَا تَعْلَمُون.
و هنگامی که زنان را طلاق دادید و عدّه خود را به پایان رساندند، مانع آن‌ها نشوید که با همسران (سابق) خویش، ازدواج و همسر یابی کنند! اگر در میان آنان، به طرز پسندیده‌ای تراضی برقرار گردد. این دستوری است که تنها افرادی از شما، که ایمان به خدا و روز قیامت دارند، از آن، پند می‌گیرند (و به آن، عمل می‌کنند). این (دستور)، برای رشد (خانواده‌های) شما مؤثرتر، و برای شستن آلودگی‌ها مفیدتر است و خدا می‌داند و شما نمی‌دانید.
سوره بقره، آیه ۲۳۲
********************************
یَأَیُّهَا الَّذِینَ ءَامَنُواْ لَا یحَلُّ لَکُمْ أَن تَرِثُواْ النِّسَاءَ کَرْهًا وَ لَا تَعْضُلُوهُنَّ لِتَذْهَبُواْ به بعضِ مَا ءَاتَیْتُمُوهُنَّ إِلَّا أَن یَأْتِینَ بِفَاحِشَهٍ مُّبَیِّنَه وَ عَاشرِوهُنَّ بالْمَعْرُوف فَإِن کَرِهْتُمُوهُنَّ فَعَسیَ أَن تَکْرَهُواْ شَیْا وَ یجَعَلَ اللَّهُ فِیهِ خَیرْاً کَثِیرًا.
‌ای کسانی که ایمان آورده‌اید! برای شما حلال نیست که از زنان، از روی اکراه (و ایجاد ناراحتی برای آن‌ها)، ارث ببرید! و آنان را تحت فشار قرار ندهید که قسمتی از آنچه را به آن‌ها داده‌اید (از مهر)، تملک کنید! مگر اینکه آن‌ها عمل زشت آشکاری انجام دهند؛ و با آنان، به طور شایسته رفتار کنید! و اگر از آن‌ها، (به جهتی) کراهت داشتید، (فوراً تصمیم به جدایی نگیرید!) چه بسا چیزی خوشایند شما نباشد، و خداوند خیر فراوانی در آن قرار می‌دهد!
سوره نساء، آیه ۱۹

ازدواج در قرآن همسریابی چت و همسریابی

ازدواج در قرآن کریم

فیس بوک نیز به علت رعایت نکردن قوانین اسلامی از دست رس خارج شد, اما فیس نما هنوز فعال می باشد که باید مراقب بود.

چت و آشنایی با همسر تنها با حضور والدین در یاهوامکان پذیر نمی باشد و تمام سایت همسریابی رایگان یا اینترنتی نیز باید تحت نظارت نهاد های مربوطه باشند.

ازدواج در جامعه ایرانی و اسلامی

در جامعه‌هاى ایرانی و طبق قوانین اسلامی، گزینش همسر تنها به معناى پیوند میان دو فرد یا دو خانواده نیست؛ چنانکه با هر ازدواج دو طایفه یا دو گروه اجتماعى به‌هم مرتبط مى‌شوند.
انتخاب همسر میان عشایر تابع عواملى چون مذهب، قشربندى اجتماعی، سن، شیربهاء، خویشاوندی، سیاست و … است.
– قشربندى اجتماعی: این عامل محدودهٔ را بسته‌تر مى‌کند. افراد یک گروه از نظر قدرت سیاسى و اقتصادی، منزلت و جایگاه اجتماعى برابرى ندارند. این امر در انتخاب همسر تأثیر به‌سزائى دارد.
– سن: سن ازدواج در بین ایلات و عشایر به‌طور متوسط براى دختران بین ۱۴ تا ۲۰ سالگى و براى پسران بین ۱۸ تا ۲۰ سالگى است و ازدواج در سن معینى صورت نمى‌پذیرد.
یکى از رسم‌هاى رایج در جامعه‌هاى سنتى ایران، از جمله جامعه‌هاى ایلى – عشیره‌ای، رسم همسرگزینى براى پسر به شیوهٔ ‘ناف بر کردن’ یا نامزد کردن نوزاد دختر به‌نام پسر به هنگام بریدن ناف او مى‌باشد.

همچنین تمام وب سایت های  اسلامی باید بطور رسمی در ستاد ساماندهی ثبت شده باشند. حتی سایت گوگل فارسی و یاهو نیز باید ثبت شوند.

توجه: این سایت هیچ فعالیتی در این زمینه ندارد و فقط یک چت روم اینترنتی می باشد, از شما خواهشمندیم که به قوانین کشور اسلامی مان ایران احترام بگذارید.

ورود به چت همسریابی همسریابی چت و همسریابی enter chatroom

چت روم های مرتبط

  • سایت همسریابی
  • همسریابی
  • همسر یابی
  • سایت همسر یابی
  • سایت همسریابی
  • همسریابی
  • همسریابی رایگان
  • همسر یابی
  • سایت همسر یابی
  • چت همسریابی
کد چت روم و ابزار چت رایگان
شما می توانید به آسانی و بدون نیاز پرداخت هزینه طراحی , کد نویسی و سرور تنها با قرار دادن چند خط کد داری یک چت روم ویژه باشید. برای توضیحات کامل و راهنمای گام به گام نصب کد چت روم کلیک کنید

enter chat room
سایت های پیشنهادی و مفید
لینک فالو در چت روم
لینک نو فالو در چت روم